اموزش روتوش تصاویر با افتر فوکوس
اموزش افترفوکوس-تورجور

آموزش روتوش تصاویر با AfterFocusPro

افترفوکوس یکی از بهترین نرم افزار های اندرویدی برای روتوش تصاویر و عمق دادن به تصاویر گرفته شده ی شما می باشد.در ادامه همراه ما باشید تا بتوانید تصاویر را به بهترین نحو مانند یک دوربین حرفه ای ویرایش کنید.

عمق دادن به سوژه یکی از ترفندهای عکاسی برای جذاب تر کردن عکس به شمار میرود.این کار به وسیله یک دوربین حرفه ایی به راحتی انجام میگیرد اما متاسفانه نمیتوانیم این را از یک دوربین تلفن همراه انتظار داشت.البته به تازگی شرکت های سازنده تلفن همراه مانند اپل یا سامسونگ با تعبیه یک لنز ثانویه در کنار لنز اصلی توانسته اند تا حدود زیادی این مشکل را رفع کنند.
اما اگر به دوربین حرفه ایی یا از این دست موبایل دسترسی ندارید ویا نمی توانید از برنامه هایی نظیرفتوشاپ استفاده کنید میتوانید از نرم افزار های اندرویدی یا آی او اس استفاده کنید..
در این کلیپ قصد داریم برنامه افتر فوکس را به شما معرفی کنیم که به جرات می توان گفت که بهترین نرم افزار اندرویدی برای عمق دادن به عکس های گرفته شده می باشد.همچنین میتوان با استفاده از این نرم افزار حالت بوکه را نیز به عکس خود اضافه کنید.

اموزش افترفوکوس:

*برنامه را پس از نصب اجرا کرده و با استفاده از گزینه آلبوم عکس مورد نظر را انتخاب کنیم.
*پس از لود عکس در سمت چپ یک نوار ابزار رو مشاهده می کنید.این نوار حاوی گزینه:
-انتخاب سوژه
-انتخاب بک گراند در دو حالت دور و نزدیک
-یک قلم برای جدا کردن دقیق تر سوژه از بک گراند به صورت دستی
-گزینه پاک کردن خطوطی که به اشتباه رسم شده
-ذره بین برای بالا بردن دقت کار
-و گزینه آخر برای اطمینان بردن از اینکه شما توانسته اید سوژه و بک گراند را به خوبی از هم جدا کنید استفاده میشود.
*با استفاده از گزینه انتخاب سوژه ،سوژه مورد نظر را با رسم خطوط سفید انتخاب میکنیم.باید سعی کنید که سوژه را به رنگ قرمز در بیاورید و از بک گراند جدا کنید.نرم افزار تا حد زیادی به صورت خودکار اینکار را انجام میدهد.
*حال با گزینه انتخاب بکگراند ،پشت سوژه رانیز انتخاب میکنیم.گزینه دوم و سوم هردو این کارا برای شما انجام میدهند.این که کدام گزینه مناسب تر است بستگی به پشت سوژه و البته سلیقه شما دارد.
*می بینید که نرم افزار به خوبی سوژه و بک گراند را از هم جدا میکند.
*اگر روی عکس زوم کنید متوجه میشوید که مرزهای سوژه جلو و بک گراند توسط نرم افزار انتخاب نشده اند.این که چقدر برنامه توانایی حل این مشکل را دارد بستگی به این است که هم بک گراند خیلی شلوغ نباشد و هم مرز های سوژه یک دست باشد.
به کمک قلم به صورت دستی و با صبر و حوصله مرزهای تشخیص داده نشده را انتخاب میکنیم.دقت داشنه باشید که حالت زوم فعال شده باشه تا کار راحت تر انجام گیرد.
*گزینه next را زده تا وارد مرحله بعد شویم و ادیت را شروع کنیم.
می بینید که عکس دارای عمق شده است.
*در تب بلور میتوانیم به وسیله میله بلور میزان تاری و عمق را انتخاب کنیم.پس از انتخاب میزان عمق با استفاده از گزینه بالای عکس حالت پیش فرض و حالت ادیت شده را مقایسه کنیم تا از کیفیت کار مطمئن شویم
*می بینید که مرزهای گل و بک گراند در قسمت پایین به خوبی انتخاب نشده است پس به عقب برمیگردیم و با قلم مرزهارا دقیقتر انتخاب میکنیم.
*ساقه های گل را نیز باید به عنوان سوژه اتخاب کنیم برای این کار میتوانیم از گزینه دوم استفاده کنیم.این که چرا گزینه انتخاب سوژه انتخاب نشد به خاطر دور بود ساقه نسبت به خود گل می باشد.اگز از گزینه اول استفاده میکردیم عکس مصنوعی میشد.ساقه را به دقت انتخاب میکنیم.
*وارد مرحله ادیت میشیم دوباره میبینید که ساقه هم تا حدودی جزیی از سوژه شده است اگر گزینه Anti-aliaz را انتخاب کنید نرم افزار تا حد ممکن مرز های انتخاب شده را یک دست میکند تا از پیکسلی شدن ان جلوگیری کند.
*در تب بلور همچنین میتوانید نوع عمق و تاری را عوض کنید.
* تب دوم مربوط به حالت بوکه و شدت ان میباشد که در اینجا کارایی چندانی ندارد.از این حالت زمانی استفاده کنید که پشت سوژه نور به اندازه کافی وجود دارد و منبع نور به اندازه کافی از پشت دور به نظر برسد.میتوانید حالت بوکه را نیز انتخاب کنید….حالت ستاره…قلب….و بقیه حالتها.
*به تب سوم میرویم.از این تب برای میداندعمق استفاده میکنیم.میبینید که حالتوهای مختلف را میتوان امتحان کرد….استفاده از این تب به عکس و اینکه چه میدان عمقی را میخواهید بستگی دارد.
*در تب چهارم میتوان فیلتر های مختلف را برای سوژه…برای بک گراند…یا برای هردو انتخاب کرد.
در تپدپنجم نیز افکتدها و دیگر قابلیت های برنامه را میتوان یافت که در حال مشاهده هستید.
در بالاهم گزینه سه نقطه را داریم….گزینه اول اشتراک گذاری. ..گزینه دوم برای ذخیره پروژه و ادامه ان در اینده….گزینه سوم هم به قسمت تنظیمات میرویم.در قسمت تنظیمات میتوان رزولوشن عکس ذخیره شده و مسیر آن….وطریقه جدا کردن سوژه توسط نرم افزار به صورت دستی یا خودکار را انتخاب کنیم.

همچنین در تب بلور با استفاده از میله دوم میتوانیم تصمیم بگیریم که چقدر مرز سوژه و بک گراند مشخص شود….
.
.
.
گزینه ذخیره را زده و تا پایان کار صبر میکنیم.این که چقدر طول میکشد تا عکس ذخیره شود بستگی به رزولوشون عکس و توانایی اسمارت فون شما دارد.
در اخر هر دو عکس را در یک آلبوم قرار میدهمدتا تفاوت انها را بهتر متوجه شوید.
.
.
امیدوارم از این اموزش لذت کافی را بردا باشید.برای دانلود این نرم افزار کلیک کنید.
با تشکر از دوست عزیزمون phon.photography30 برای کمک به ما برای نوشتن این مقاله.

لطفا در صورت مفید بودن این مقاله برای شما ،ما را در شبکه های اجتماعی به دوستانتان معرفی کنید.همچنین تصاویری که با این نرم افزار از طبیعت میگیرید را برای ما بفرستید.بهترین تصویر در صفحه ی اینستاگرام تورجور قرار داده میشود.

مطالب ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

درباره ی نویسنده

client-photo-1
toorjooradmin

دیدگاه

mohadeseh
۲۵ شهریور ۱۳۹۷
خیلی عالی و کاربردی بود بازم ازین مطالب قرار بدین.

دیدگاهتان را بنویسید